Zakreślacze, czyli magiczne akcesoria biurowe przydatne każdemu

➡️ Zakreślacz to akcesorium niezbędne podczas codziennej pracy oraz nauki. Doceniany jest szczególnie przez studentów podczas przygotowywania się do sesji egzaminacyjnych.
To rodzaj lekko przezroczystego, kolorowego mazaka, który służy do wyróżniania (zaznaczania) najważniejszych fragmentów danego tekstu.

✅ Przydaje się również dzieciom w wieku szkolnym, pracownikom biurowym, a także w zaciszu domowym, podczas organizacji codziennych obowiązków.
Tradycyjne zakreślacze charakteryzują się przede wszystkim szeroką i ściętą końcówką, która ułatwia precyzyjne wyróżnienie informacji oraz dość płaską obudową, dostosowaną do kształtu dłoni i ułożenia palców.

☝️ Producenci przyborów piśmienniczych oferują bardzo szeroki wybór kolorów oraz odcieni, co pozwala dopasować dany artykuł tak, aby praca bądź nauka, były jak najbardziej efektywne. Innym ciekawym pomysłem na urozmaicenie nauki jest tablica korkowa, o której jest nasz kolejny artykuł.

 

 

Jakie kolory zakreślaczy wybrać najlepiej

Zakreslacze o intensywnych kolorach stosowane są zazwyczaj do tworzenia dodatkowych notatek oraz wyróżniania najważniejszych fragmentów danej treści.
Odcienie neonowe takie, jak: pomarańczowy, żółty oraz różowy, znacznie ułatwiają zapamiętywanie wyszczególnionych informacji. Taki zakreślacz fluorescencyjny idealnie sprawdzi się podczas sesji.

Zakreślacze - Przydatne Akcesorium do Podkreślania Notatek

✅ Z kolei zakreślacze pastelowe są nieco mniej napigmentowane, jednak w subtelny sposób mogą wyróżnić najważniejsze fragmenty tekstu (np. w dokumentacji firmowej lub w tekście do prezentacji).
Zestawy zakreślaczy to jedne z najbardziej opłacalnych propozycji – zarówno ze względu na cenę, jak i na jakość. Warto mieć je zawsze przy sobie, ponieważ mogą przydać się nawet w najmniej oczekiwanej sytuacji. ⭐

 

 

Jak wybrać najlepsze zakreślacze Czym się kierować

➡️ Jak już wspomnieliśmy, zakreślacze tworzą modele kolorowych i bardzo przydatnych flamastrów o określonej strukturze. Młodzież w wieku szkolnym stosuje je najczęściej do tworzenia określonych rysunków lub kolorowanek.
Prym wiedzie jednak zupełnie inny rodzaj przeznaczenia zakreślaczy – zaznaczanie ważnych fragmentów w notatkach i dokumentach. Są one bardzo popularne na rynku artykułów piśmienniczych, ponieważ producenci nieustannie je udoskonalają.

✅ Wybór dobrego zakreślacza zależy przede wszystkim od naszych preferencji. Wśród najczęściej wybieranych znajduje się m.in. marka Stabilo. Możemy tutaj wymienić mini zakreślacze pastelowe.
Dzięki technologii Anti-Dry-Out zakreślacz poradzi sobie doskonale, wytrzymując nawet kilka godzin bez zatyczki. Dzięki temu w przypadku braku użytkowania, nie musimy martwić się o szybkie zaschnięcie pisaka.

✅ Szeroki asortyment może przyprawić o zawrót głowy, dlatego ważne jest, aby przed zakupem zwrócić uwagę na kilka detali. Przede wszystkim warto odpowiedzieć sobie na pytanie, do jakich czynności będziemy stosowali zakreślacze.
Jeśli mają służyć do kolorowania, powinny być wyposażone w szeroką końcówkę piszącą, aby zabarwić sprawnie i wygodnie szkic lub rysunek. Dziecko może się pobawić i dodatkowo użycz także plasteliny do rysunku.Więcej o tym rozpisujemy się w podlinkowanym artykule.

☝️ Ważnym elementem jest również rozmiar zakreślacza. Tradycyjna wielkość jest najczęściej wybierana, ponieważ wersje mini często gubią się wśród innych akcesoriów biurowych. Będą one dobrym rozwiązaniem jako narzędzia kieszonkowe podczas podróży czy służbowych delegacji.

 

 

Rodzaje zakreślaczy do notatek

➡️ W sklepach dostępne mamy różnorodne modele zakreślaczy. Tutaj skupimy się na konkretnych rodzajach, wśród których wymienia się zakreślacze jednostronne oraz zakreślacze dwustronne.

Staedtler Znana Marka Zakreślaczy

Które będą lepsze ❓
Zakreślacze jednostronne to najczęściej oferowane przedmioty. Są sprzedawane zarówno z cienką, jak i z grubą końcówką. Tylko od nas zależy, jaki model wybierzemy. Większość z nich dostępna jest w standardowych rozmiarach oraz kolorach – pastelowych i neonowych.
⭐ Drugi rodzaj stanowią zakreślacze dwustronne, które wyglądają identycznie, jak te klasyczne, ale mają dwie różniące się od siebie końcówki. Sprawdzą się zarówno do podkreślania tekstu, jak i notowania istotnych informacji np. podczas jednej czynności.

✅ Bardzo dobrej jakości zakreślacze oferuje również firma Staedtler oraz Schneider. Zakreślacze tych marek marek cechują się intensywnym oraz wyrazistym pigmentem, jaki zawarty jest we wkładach.
Poza tym każdy kolor zaprojektowano z dbałością o najmniejszy szczegół, dzięki czemu zawarty w nich tusz nie rozmazuje wydruków atramentowych oraz laserowych, wpływając na estetykę.Zakreślacze te są bardzo łatwo spieralne z większości materiałów, dzięki czemu możemy bez obaw wręczyć je do zabawy dzieciom.

✅ Niektóre modele będą idealnym wyborem do wykonywanie malunków na bawełnianych koszulkach typu T-SHIRT. Tutaj doskonale sprawdzi się wiedeńska marka Donau, która istnieje na rynku od lat 50. XX wieku.
Produkowane obecnie zakreślacze do tekstu nadają się do każdego rodzaju papieru, a dzięki unikalnej formule zawartej w tuszu na bazie wody, zaznaczone frazy nie przebijają się na drugą stronę kartki. Można zastosować to do zabaw sensorycznych dla dzieci.

☝️ Wśród innowacyjnych rozwiązań znajdziemy zakreślacze z żelowym grafitem niewidocznym na fotokopiach, które posiadają obudowę podobną do markerów permanentnych.
Modele te zostały wyposażone w wykręcany sztyft. Polecane są wszystkim, którzy szukają w życiu wygodnych rozwiązań oraz udogodnień.

 

FAQ - PYTANIA I ODPOWIEDZI

Jakie zakreślacze oferuje marka Faber-Castell?

Zakreślacze Faber-Castell cechują się równie wysoką jakością wykonania, jak inne bestsellerowe i znane wszystkim marki. Wyróżniamy wśród nich następujące modele: zakreślacze metaliczne oraz pastelowe oraz zakreślacze brokatowe. Wszystkie zostały wyposażone w końcówki zakreślające wykonane z poliestru. Będą szczególnie odpowiednie dla dzieci, które dużo kolorują. Poza tym można nimi zaznaczać daty, ważne nazwiska, cytaty, definicje, a nawet zestawienia, dzięki czemu tego rodzaju dane będą łatwe do znalezienia w tekście oraz znacznie szybciej zapamiętane.

Czym są zakreślacze do kaligrafii?

Zakreślacze do kaligrafii występują zazwyczaj w zestawie z innymi przyborami, które umożliwiają naukę pięknego pisania. Ponadto najczęściej występującym w komplecie akcesorium jest dedykowany notes, w którym sporządza się zapisy kaligraficzne. Takie zestawy gwarantują najwyższy standard użytkowania, dzięki czemu ułatwiają tworzenie wyjątkowych tekstów. Zawarty w przyborach do pisania tusz na bazie wody idealnie rozprowadza się po powierzchni papieru, chroniąc przed powstawaniem nieestetycznych przebić oraz rozmazywaniem liter.

Jak dobierać szerokość zakreślacza?

Jak dobierać szerokość zakreślacza? Szerokość każdego zakreślacza zależy od indywidualnych potrzeb użytkownika oraz od tego, do jakich celów będzie wykorzystywany. Do najpopularniejszych modeli należą zakreślacze do notatek z jedną końcówką o szerokości: 3 mm, 4 mm, 5 mm oraz 6 mm. W ofercie producentów artykułów biurowych znajdziemy również modele dwustronne, które pozwalają na wykonanie zarówno cieńszej i grubszej linii. Możemy wykorzystać je do rozmaitych zadań, w tym podkreślania treści, zaznaczania istotnych fragmentów w tekście lub dokumencie, wyróżnienia danych liczbowych, jak i tworzenia odnośników – np. w formie graficznej. W zaciszu domowym kolorowy zakreślacz może być wykorzystywany do sporządzania listy zakupów, a w szczególności wyróżnienia najbardziej istotnych produktów czy oznaczania terminów wizyt np. lekarskich lub innych ważnych dat w kalendarzach.